top of page

Räppärin työkaveri lataa suoraan: “Kanye West tarvitsee hoitoa ja nopeasti!”

  • 15.2.2016
  • 1 min käytetty lukemiseen

Kanyen työtoveri, Rhymefest, suosittelee räppärille terapeuttia | WIKIMEDIA

Jeesukseksi itseään usein tituleeraava räppäri on sen verran kuutamolla, että työkaveri lopetti yhteistyön ja suosittelee miehelle hoitoa.

Kanye Westin kanssa pitkään työskennellyt Rhymefest, oikealta nimeltään Che Smith, lopetti yhteistyön ja lataa kovaa tekstiä ex-työkaveristaan.

Jesus Walks ja New Slaves -nimiset kappaleet Kanyen kanssa kirjoittanut Rhymefest latasi suoria ajatuksiaan omalla Twitter-tilillään.


Veljeni [Kanye West] tarvitsee pykiatrista apua. Henkistä ja hengellistä“, Rhymefest tweettaa, ja jatkaa, “Hänen tulisi astua sivuun julkisuudesta sekä jees-miesten seurasta, ja parantua.”

Rhymefest myös kertoi lopettaneensa yhteistyön Kanyen kanssa.

Kanye West oli juuri ennen Rhymefestin avautumista tweettaillut sekavia, kertoen, että hän on kymmenien miljoonien veloissa ja, että Facebook -perustaja Mark Zuckerberg olisi ‘sijoittamassa’ Kanyen ideoihin miljardin.

Ehkä pieni nenän anti-valkaisu (ja tipaton) sekä muutaman viikon loma Kardashianeista saattaisi kuitenkin auttaa Kanye’a parhaiten?

-EGORAZZI-

bottom of page