Miesten mielipiteet naisten Instagram-postauksista: TOP 4 mokaa – ja suosikkia!
- 5.11.2015
- 2 min käytetty lukemiseen
Ennen muinoin tuleva vaimo löydettiin tanssilavalta. Sitten tuli diskot ja yökerhot. Nyt tuleva siippa melko todennäköisesti löytyy sosiaalisesta mediasta.
Jokaisen pelimiehen, joka haluaa tietää miten piparia lohkeaa (tai vaimo hankitaan) helpoiten, pitää ensiksi tietää mitä naisen päässä liikkuu.
Mutta sitäkin tärkeämpää on tietää mitkä ovat muiden veljien muuvit naismarkkinoilla.
Siksi kannattaa EGORAZZIn lisäksi lukea mitä esimerkiksi Cosmo naisille pakkosyöttää Instagram-kuvanjakopalvelun käytöstä…
… tai lukea sama jo valmiiksi analysoituna täältä.
NAISTEN INSTAGRAM-TAPOJA JOITA MIEHET VIHAAVAT – TOP 4:
4. Likaa hashtagejä: 35% miehistä #vihaa, kun #instagram #tili on täynnä #hashtagejä!
3. Liikaa selfietä: 46% miehistä on sitä mieltä, että naiset postaavat liikaa selfietä — ei lukumääräisesti, vaan suhteessa muihin tilin Instagram-kuviin!
2. Käsky kopettaa exän seuraaminen: 49% miehistä pitää pyyntöä lopettaa exän seuraamista naurettavana!
1. Emojit: 65% miehistä ei pidä naisten viljelemistä emojeista!
NAISTEN INSTAGRAM-TAPOJA JOITA MIEHET DIGGAAVAT – TOP 4:
4. Kuvia harrastuksista: 45% miehistä pitää naisista, jotka postaavat kuvia harrastuksistaan; varsinkin, jos harrastuksiin liittyy pukeutuminen bikineihin, kuten laitesukellus, bond-tyttönä oleminen tai uimapukumallina toimiminen!
3. Lomakuvat: 46% miehistä pitää naisista, jotka postaavat paljon lomakuvia; varsinkin, jos niissä ollaan lämpimissä maisemissa — tai vähintään jacuzzissa — bikineissä!
2. Huumoria täynnä olevat kuvat: 50% miehistä pitää naisista, jotka osaavat nauraa itselleen; eikä jokaisen kuvan ei tarvitse olla täydellinen — varsinkaan, jos niissä ollaan bikineissä!
1. Kuvat, joissa ollaan bikineissä: 58% miehistä pitää naisista, jotka postaavat puolialastomia kuvia vartalostaan; varsinkin, jos ollaan vielä ilman bikineitä!
Eli mitä tästä opimme?
Emme sitten hemmetin yhtään mitään: kenellekään ei varmaan tullut yllätyksenä, että miehet käyttävät Instagramia vain — ja ainoastaan — tsekkaillakseen puolialastomia kuvia pyllyistä ja tisseistä.
Kuuluivatpa ne sitten julkkiksille tai taviksille!
Ehkä olisi sittenkin parasta kaiken sen kommentoinnin ja liketyksen sijaan lähettää vain tekstari?
Annie Mål



