top of page

Martina Aitolehti piilottelee napaansa: häpeääkö tatskoja vai raskausarpiaan – lanseeraa mutsi-mallisen biksusetin?

  • 15.5.2019
  • 1 min käytetty lukemiseen

Lukija kysyy milloin olet viimeksi nähnyt Martina Aitolehden navan? | INSTAGRAM

Mutsi-farkuiksi kutsutaan lantiolla korkealle kohoavia farkkuja, jotka yleensä vielä ovat melko löysät. Ja nyt myös melko trendikkäät. Ne peittävät navan, mikä tuntuu kelpaavan tälle julkkikselle.

EGORAZZIn lukija lähestyi toimitusta kysymyksellä.

Milloin viimeksi olette nähneet Martina Aitolehden esittelevän napansa?“.


Erittäin hyvä kysymys, ja nyt vielä ajankohtainenkin. Kertoihan Martina AitolehtiIltalehdelle hiljan esittelevänsä oman bikini- ja treenivaatemalliston.

Totta tosiaan. Martinasta ei hevillä löydy tuoreita kuvia, joissa hänellä ei olisi yllään kokouimapukua, tai liki ‘kainaloon asti’ nousevia mutsi-asusteita. Mutsifarkkuja, mutsitreenivaatteita, mutsisortseja ja niin edelleen.

Ja lukija vielä jatkaa: “Häpeääkö hän mahdollisesti navan seudulla olevia tatuointejaan, tai kenties raskaus- tai muita arpiaan?”

Martina oli aikanaan julkisuudessa tatuoinnistaan, jonka teksti herätti (väärällä) kirjoitusasullaan hilpeyttä. Myös äitinä alavatsasta saattaa löytyä arpi, jos toinenkin?

Lukijaa myös ‘jännittää’ onko Martinan Stockmannille myyntiin tulevat asut sitten myös tätä mutsi-sarjaa? Vai löytyykö enemmän rajatonta rusketusta haikaileville hieman niukempia — kenties jopa navan paljastavia — biksuja / treenivaatteita?

Kokonaan toinen asia on se, että kuka haluaa nähdä Martinan navan?

Tämän yksittäisen lukijan lisäksi.

-EGORAZZI-

bottom of page