Arveluttavia tatuointeja, osa 164: "Kuin Tokmannin alelaarista" - liian paljon sillisalaattia siellä täällä!
- 1 päivä sitten
- 1 min käytetty lukemiseen
Se ostofiilis, mikä tulee jossain halpahallin alekoria tonkiessa, on ihan hyvä fiilis sillä hetkellä ja siinä paikassa, mutta sellainen fiilis ei välttämättä ole oikea fiilis tatuointistudiossa.
Dani on rankemman musiikkisuuntauksen omaksuneita kaunotar.
Tatuoinnit ovat myös hänen some-elämänsä keskiössä, ja sen kyllä huomaa:
Danilla onkin tatuointia siellä ja täällä. Isompia ja pienempiä.
Ja vaikka hän ei kanvaaksi muuttunutta ihoaan sometilillään juurikaan esittele, aina kuitenken löytyy se yksi poikkeuksen vahvistava sääntö -- vai oliko se säännön vahvistava poikkeus.
Lähes sananlaskujen sekoittumisvaaran kokoinen on hänen tatuointikokoelmansa, jossa ei ensisilmäyksellä ole päätä eikä häntää, vaan voitaneen puhua sillisalaatti -tyyppisestä tatuointistrategiasta.
Vai mitä pitäisi ajatella: sydämen muotoisesta hämähäkin seitistä, jossa on keskellä sydän, ja jonka yläpuolella on perhonen, jolla on siivissä silmät.
Onko sen arveluttavan tatuointikokonaisuuden perhosen tarkoitus lentää siihen hämähänkinverkkoon?
Se alekorifiilis Tokmannissa hamstratessa on ihan hyvä fiilis siihen paikkaan, mutta se ei ole se fiilis, mikä on hyvä tatuointistudiossa.
Pidäke oli kai se sana mitä tässä etsittiin.
-EGORAZZI-




