Olet selvinnyt hengissä kaikki juhannukset, tähän saakka, joten yritä selvitä tästäkin. Virallinen juhannusmuistio sisältää tärppejä, joilla pelimies on juhannuksen jälkeenkin vielä hengissä.
Yleensähän näitä virallisia muistilistoja lueskelee silloin kuin se on jo liian myöhäistä.
Mökin terassilla kännykästä, kun ei enää ole ajokunnossa, tai sitten omaiset yrittävät selvittää olisiko jokin voinut pelastaa sinut hukkumiskuolemalta.
Ja kyllä: tämän listan luettuasi olisit pelastunut hukkumiskuolemalta wanhan mallisen Jofa-lätkäkypärän avulla!
EGORAZZI esitteleekin siksi virallisen muistilistan keskiyön yöttömänyön juhlaa varten. Juhannuksen viettoon kannattaa huomioida / varata seuraavat seikat:
- Olutta ja makkaraa
- Tulitikkuja, kokkoa varten
- Sammutuspeite, johon voi kääriytyä jos sammut liian lähelle juhannuskokkoa
- Keppanaa ja lerssiä
- Pelastusliivit, jos aiot veneillä. Muista myös tappi ja airot.
- Kypärä; lätkäkypärä, skeittikypärä, polkypyöräkypärä, jos olet vesistön välittömässä läheisyydessä (koska juhannuksen hukkumistilastoissa ei löydy ketään, joka olisi hukkunut kypärä päässä)
- Keikyä ja kyrsää
- Kahluusaappaat ja vaseliinia, pervoille
- Viltti ja ämpäri, jos isket ruman naisen, voit laittaa ämpärin tämän päähän ja jos tämä on ämpäriruma, voit kääriä sen vielä vilttiin
- Varmuusvälineet, jos humalatilastasi huolimatta ruma nainen haluaa 'rakastella' kanssasi, et ole varmuudella se ensimmäinen, etkä varmaankaan viimeinen
- Bisseä ja campinkiä
- Hyttysmyrkkyä, ettei pakarat ole paukamilla maanantaina, jos vaikka kaislikossa suhisisi…
- Basimysiiniä, jos löydät neidon joka on kierinyt kedolla nokkospuskassa
- Kyypakkaus, sunnuntain ja maanantain väliseen liskojen yöhön, jos nautit muuta kuin mietoja alkoholijuomia, eli kirkasta, muista kirkaista, niin että muut tietävät varoa humalatilaasi
Kannattaa myös muistaa, että jos joku mimmi näyttää kokon valossa, ja kossupullon jälkeen, mukamas ihan Donnalta... sattaa olla että selvinpäin hyvä, jos hän näyttää edes ylipäätään naiselta, jolloin seuraavana aamuna selvinpäin, jolloin ämpärille on taatusti käyttöä.
Ja Donnan kanssa ei varmaan sitä vilttiä ja ämpäriäkään tarvitse, ja jos ei muista miltä hän näyttää, voi käydä katsomassa klikkaamalla linkkiä alla.
-> RIETTAASTI NAKUNA SAVUSAUNASSA: LUOKKAKOKOUS-LEFFASTA TUTTU DONNA HEART ON KIUASTAKIN KUUMEMPI!
Mikäli nyt olet hämmentynyt tyyliin, "kuka Donna ja mitä kuvaa", olet jo sitten ilmeisesti aloittanut juhannuksen vieton, joten nämäkin ohjeet todennäköisesti kaikivat kuuroille korville?
Joten, pitäkää rakkaat ystävät pää ja olut kylmänä, koska juhannuksena saa kukkua, vaan ei hukkua, sillä koronasta selvinneenä olisihan se vain tyhmää, että sitten ei yhdestä jussista selviäisi hengissä.
-> EGORAZZIN VIP-HUONE MUUTTI ÄXÄÄN - LIITY ILMAISEKSI SEURAUSPYYNNÖLLÄ!
-EGORAZZI-