Oletko koko elämäsi (väärin) luullut pimppien olevan karvattomia? Mikäli näin on, se kertoo jotain iästäsi. Karvoitus on muuttunut 1970-luvulta tähän päivään melkoisesti, voisi sanoa kauas karvat ovat karanneet.
Mitä tekemistä lätkän ensimäisellä maailmanmestaruudella ja pimppikarvoilla on keskenään?
Samaan hengenvetoon voitkin kysyä itseltäsi, kuuluuko mirrin olla karvaton?
Mikäli vastaat, että "onhan se toosa karvaton", se tarkoittaa, että olet syntynyt todennäköisesti Suomen kaikkien aikojen ensimmäisen lätkän maailmanmestaruuden jälkeen, eli vuoden 1995 jälkeen.... Perustelut tähän, hiukan myöhemmin.
Joten, et paitsi ole missannut ekaa MM:ää, vaan myös sen ajan, jolloin naisen toosa oli karvainen, ja pimppiä todellakin kutsuttiin toosaksi.
Mutta ainoastaan todella, todella wanhat boomerit muistavat, että miten karvainen se oikein on aikanaan ollutkaan.
Mutta onhan häpykarvoilla toki ihan muukin funktio kuin se esteettinen: häpykarvoituksen tehtävä on vähentää (kyllä, luit oikein) kitkaa seksin aikana ja estää bakteereiden ja muiden taudinaiheuttajien kulkeutumista pimppiin.
Ja karvainenhan se on ollut, mutta siinä tapauksessa pitää palata ajassa taaksepäin melko reippaasti.
Nimittäin, aina 1970-luvulle saakka.
-> KARVAKAVALKADI: PLAYBOYN KUUMIMMAT PÖRRÖISET MIRRIT EGORAZZIN VIP-HUONEESSA [K-18]!
Ja mikä olisikaan parampi häpykarvabarometri kuin aito ja alkuperäinen miestenlehti, Playboy.
Pitää siis palata aikaan, jolloin filttereistä tai photoshoppauksesta ei oltu vielä edes kuultukaan, ja valokuvien käsittelyssä turvauduttiin airbrush-tekniikkaan.
Aikaan, jolloin tarjoilijat saattoivat kantaa miehille drinkkejä ainoastaan niukassa body-asussa sekä pupukorvissa, ja tämän hanuri oli kaikille (miehille) vapaata riistaa kourittavaksi.
1970-luvulla alkoi pimppikarvojen karkaaminen, ja aina kutistuva puska katosi kymmenien vuosien evoluution jälkeen lopullisesti vuonna 2009.
Kyllä, tiedämme Playboyn ansiosta ihan tarkan vuoden tälle!
Samasta syystä, vuonna 1995 -- tai sitä ennen syntyneet -- eivät ole pimppikarvoihin törmänneet. Paitsi, jos on seurustellut hipin, vihreän tai korealaisen kanssa,
Koreassa kun pimppikarvoitusta pidetään hedelmällisyyden merkkinä, ja siellä jopa voi ostaa itselleen parilla tonnilla toimenpiteen, jossa häpykarvoja istutetaan pimpin alueelle lisää!
Joten, kun vuonna 2009 nähtiin viimeiset pimppikarvat, vuonna 1995 syntyneet olivat panoiässä, ja eivät tietenkään siten alapääkarvoihin ole eläessään törmänneet.
Mutta tilannehan on tietysti se, että "jos siitä ei ole kuvaa, se ei tapahtunut!".
Joten onhan siitä kuva. Tai paljon kuvia. Monelta vuosikymmeneltä.
Pimpistä, ja pimppikarvoista.
Ja mistäs muualtakaan kuin luotettavimmasta häpykarvabarometristä.
-> PIMPPIKARVAT 1970-LUVULTA NYKYPÄIVÄÄN: K-18 KUVIN [NSFW]
... ja mitä tekemistä pimppikarvoilla on feromonien ja seksin harrastamisen romahduksen kanssa -- klikkaamalla (linkkiä yllä) sekin selviää.
Tozimies
"Karvatonta menoa. Pannaan nyt vauhdilla. Eteenpäin eikä yhtään mee. Mistään nyt tingitä.", niinhän sitä laulettiin jo 90-luvulla. Tai ainkin jotain sinne päin.