Photo credit: Piia Riipinen
Suomalainen eturivin miesjulkkis on löytänyt persoonallisen tavan lähestyä vastakkaista sukupuolta: kuva omasta peniksestä multimediaviestinä vastaanottajan kännykkään. Unelmien poikamies -ohjelmasta tuttu Jamina sai mieheltä tälläisen 'kikkeli-kortin'.
Aikuisviihdealla pitkään toiminut Jamina on nähnyt paljon urallaan ja elämässään, mutta ei ollut uskoa silmiään kun puhelimeen saapui kikkelikuva tunnetulta suomalaiselta miesjulkkikselta.
Kuva miehen omasta peniksestä - asiayhteyteen sopivalla viestillä varustettuna - kuitenkin lähinnä huvitti Jaminaa. "Ei näitä varmaan ihan selvinpäin ole lähetelty", Jamina nauraa.
Sulla on ihan oma stalkkeri (vainoaja). Eikä ihan kuka tahansa, vaan julkkis!
"Joo, mutta niin kuin mä oon käsittänyt, en ole ainoa, joka näitä on saanut."
Tämä on näitä julkisuuden lieveilmiöitä. Toihan on ihan hyvän kokoinen. Ehkä hän ajattelee, että alan ammattilaisena osaisit arvostaa sitä?
"Tää tuli kyllä jo ennen tätä (TV) ohjelmaa. Mutta olenhan mä ollut julkisuudessa sitä (Unelmien poikamies) ennenkin... Tai ehkä häntä kiinnostaa aikuisviihdeala?"
Jamina ei tiettävästi ole ainoa, jota tämä lehdistä tuttu, omalla alallaan arvostettu julkkis on piinannut rohkeilla kikkelikuvillaan.
Ainakin mies on löytänyt persoonallisen tavan lähestyä julkkisnaisia. Ainoa vaara tässä lähestymistavassa on viesti väärään numeroon. Mitä jos muutaman oluen jälkeen kännyn osoitekirjasta vastaanottajaksi Jaminan sijasta valikoituukin... vaikka, 'Jani' tai 'Jari'?
-EGORAZZI-
















